T:+90 212 266 8182

Vikinig Temizlik

Viking A.Ş.;1978 yılında Avcı Kimya ünvanı ile İzmir’in Güzelyalı ilçesinde 6m2 ‘lik alanda başladığı ticari hayatına, 1992 yılında Viking Temizlik Ürünleri Ltd.’ti ve 2004 yılında Viking Temizlik ve Kozmetik Ürünleri A.Ş.ünvanını alarak devam etti. 

Viking ve Flower öz markalarının yanında Private Label üretimi de yapan Viking A.Ş’nin ihraç markası “Sailor Viking” dir. 

Viking A.Ş.  toplam 30.000 m2 kapalı alana sahip,43.000 m2 açık alan üzerine kurulu fabrikasında son teknoloji makine ekipmanı ve otomasyon sistemi ile kaliteli ürünlerin üretimini gerçekleştirmektedir. 

Ege Bölgesi Sanayi Odasın’nın “Başarı Belgeleri” ile onurlandırdığı Viking Temizlik,  2001 ve 2002  yıllarında Sabun ve Temizlik Maddeleri Sanayi meslek kolunda en fazla vergi ödeyen firmalar birinciliği ile  en çok istihdam gerçekleştiren firma ikinciliğine layık görüldü.  2003 yılında ar-ge başarı ödülünü kazanan Viking Temizlik, 2003 yılında Dünya Markalar Kulübünün, Türkiye’de “sektöründeki en istikrarlı gelişen marka ödülü” nü İtalya’nın başkenti Roma’da teslim aldı. 

Viking A.Ş’’nin gelişimindeki başlıca unsur; büyümeyi finanse eden ve geleceğineki varlığı güvence altına alan rasyonel karlılıktır.  Viking Temizlik, yıllar içerisinde piyasa  konumunu gittikçe yükselen bir çıtada elinde tutmayı başarmış ve yıllar itibariyle sektördeki yerini büyüterek geliştirmiştir.  Viking çalışanlarının ise bu senaryodaki yeri; tek ve en önemli sermaye kaynağı olmalarıdır. 

Misyon;

Viking hissedarlarına, çalışanlarına ve müşterilerine sürekli gelişim içerisinde yüksek performans, kalite ve karlılık ile memnuniyet sağlamak. 

Vizyonumuz;

Tüketicinin, Türkiye’deki üreticiler içinde birinci tercihi olmaktir. 

Değerlerimiz;

Tüm faaliyetlerde kaliteyi, açık ve saydam kurum kültürünü, çabuk ve doğru karar verebilen genç ve dinamik insan potansiyelini, hukuka, yasalara, bireye, topluma ve çevreye saygılı,  çalışanların ve müşterilerin beklentilerine yanıt vermeyi, modern teknoloji ve bilgi sistemleri ile geleceği yakalamay?, sağlık, emniyet ve sürekli gelişim sağlamayı ilke edinmiş kurum yapısı ve kültürü Viking değerlerinin toplamıdır. 

Stratejik Hedeflerimiz;

Ulusal ve  uluslararası rekabet gücüne sahip olduğu sektörlere odaklanmak,

Faaliyet gösterdiği sektörlerde lider olmak,

Faaliyet gösterdiği sektörlerde marka gücünü artırmak, yeni marka ve ürünler yaratmak. Teknolojiyi kullanarak toplum ve gelecek nesiller için kaliteli ürünler üretmek.

 İhracatı ve yurtdışı faaliyetlerini artırarak, Viking Temizlik’in tüm değerleri ile bir dünya markası yapmak

Tüketici odaklı olmak ve tüketiciye her koşulda sahip çıkarak onun yanında olma

Karlılığımızı da koruyarak yüzde 10’un üzerinde büyümek;

Yeni yatırımlar ile mevcut işlerimizi geliştirmek.

Son Düzenlenme Çarşamba, 23 Ekim 2013 12:46
yukarı çık
Haberdar Olmak İçin Kaydolun