T:+90 212 266 8182

Euro Gıda

Euro Gıda salamurada sebze ve çeşitli soslar üreten bir firmadır. Üretim portföyünün içinde çok çeşitli turşular, konserveler ve gurme soslar yer almaktadır. Kendi markası olan Melis markasının yanısıra Türkiye ve Avrupa'daki bazı büyük firmalar için kendi markalarıyla fason üretim de yapmaktadır.
Euro Gıda 2013 yılının Mayıs ayından itibaren İzmir Kemalpaşa’daki yeni fabrikasında 100 dönüm arazi üzerinde 44.000 m2 kapalı alanda üretim yapacaktır.  Üretim kapasitesi yıllık 20.000 tonlara, 46 milyon kavanoza ulaşmıştır.

Ege bölgesinde İzmir'de stratejik bir lokasyonda bulunan Euro Gıda üretim tesislerinde, sebze tarlalarına yakın olmanın sağladığı avantajdan yararlanılmakta, ziraat mühendislerinin gözetimi altında üretilen sebzeler tazeliklerini kaybetmeden hızlıca fabrikaya ulaştırılıp en son teknolojiyle 24 saat içinde işlenmektedir.
Yüksek kalite ve müşteri memnuniyeti ilkelerinden kesinlikle ödün vermeyen şirketin bu konudaki hassasiyetini almış olduğu IFS, BRC, HACCP ve STAR-K sertifikaları ispatlamaktadır. Ürünler ekim anından nihai tüketiciye ulaşıncaya kadar her aşamada profesyonel ekiplerin gözetiminden geçmektedir.
Melis, yüksek kalitesi ve üstün lezzetiyle hem Türkiye pazarında hem de Avrupa, Kanada ve Ortadaoğu gibi pazarlarda aranan gözde bir marka haline gelmiştir.


MİSYON
Dünyadaki farklı damak zevklerine hitap eden işlenmiş doğal gıda ürünleri sunarak, sofralara değer katmak.

VİZYON
Faaliyet gösterilen her pazarda, güçlü tedarikçi ve hedeflediğimiz kategorilerde lider marka olmak. 

Son Düzenlenme Çarşamba, 23 Ekim 2013 12:43
yukarı çık
Haberdar Olmak İçin Kaydolun